.

Jak co roku, wraz z nastaniem czerwca udajemy się na przerwę wakacyjną. Kolejny nowy post na naszym blogu pojawi się w niedzielę, 3 września. Jednocześnie cały czas zapraszamy na naszą stronę na Facebooku, gdzie przez cały letni okres niezmiennie będziemy prezentować ciekawostki historyczne związane z regionem, jak zdjęcia, ogłoszenia prasowe, itp.

Śledź nowe posty

piątek, 12 lutego 2016

Kurs szycia i robót koronkarskich w Czeluśnicy - artykuł prasowy z roku 1920.

Zachowano pisownię oryginalną. Źródło u autorów.


Kurs szycia i robót koronkarskich w Czeluśnicy.
Staraniem miejscowego kier. Szkoły, p. Władysława Kasprzyka, urządziła krajowa szkoła koronkarska w Zakopanem 3 miesięczny kurs szycia i robót koronkarskich dla dziewcząt w Czeluśnicy (powiat Jasło).

Dnia 9. maja b.r. odbyło się zakończenie kursu, połączone z wystawą wykonanych robót podczas kursu. 29 uczestniczek kursu przygotowały w tym czasie do wystawy 52 wzory robót igiełkowych i 43 sztuki bielizny tak damskiej jak i męskiej, ubrań dziecięcych, poszewek na poduszki i kompletnych garniturów kobiecych. Przybyli licznie goście na wystawę, zachwyceni byli wykonaniem robót. Tak to dobre chęci i zrozumienie sprawy wydały znakomity rezultat 3 miesięcznej nauki. Dziewczęta w wolnym czasie zimowym oddawały się pożytecznej pracy, a korzyści z niej są w stosunkowo bardzo krótkim czasie – nieoczekiwanie duże.  

Uczennice kursu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz